• Wycieczka do parku trampolin

Pierwszy tydzień ferii minął nam pod znakiem przygotowań do wyjazdu do Jump2Sky w Bolesławicach. 1 lutego uczniowie z klas młodszych i starszych, pod opieką p. W. Michalik, p. A. Łuczki i p. J. Szczepańskiej, udali się do parku trampolin. Po zapoznaniu z regulaminem obowiązującym w Jump2Sky i intensywną rozgrzewką, przystąpili do skakania. Zabawa trwała w najlepsze. Grupa motytowała do wysiłku. Były więc zawody w skakaniu jak najwyżej, salta i piruety. Aktywnemu spędzaniu czasu sprzyjała miła atmosfera. Oczywiście po takim wysiłku, należało uzupełnić kalorie. Po drodze odwiedziliśmy więc Słupsk, aby skorzystać z przystanku na posiłek, po którym, mimo zmęczenia, z uśmiechami na twarzach wróciliśmy do Główczyc, aby dalej korzystać z ferii.

• Bezpieczne ferie

Tuż przed rozpoczęciem ferii w naszej szkole odbyły się kolejne ciekawe spotkania z panem policjantem - asp. szt. Władysławem Potapowiczem. Dzieci z gr. 0 i klas 1-3 chętnie wzięły udział w pogadankach z panem dzielnicowym. Podczas spotkań poruszana byla tematyka bezpieczeństwa, szczególnie podczas korzystania z ferii. Bardzo dziękujemy za cenne uwagi i interesujące lekcje.

• Indywidualny konkurs skoku wzwyż

W dniu dzisiejszym odbył się indywidualny konkurs skoku wzwyż gminy Główczyce dziewcząt i chłopców. Jest mi niezmiernie miło poinformować, że nasi uczniowie spisali się bardzo dobrze i wielokrotnie stawali na podium. I tak w najmłodszej kategorii dziewcząt ( klasy IV i młodsze) 3 miejsce na podium zdobyły nasze dziewczęta.

• Licytacje podczas 32.Finału WOŚP

Zapraszamy do wzięcia udziału w licytacjach gadżetów WOŚP oraz rzeczy podarowanych przez Wójta Gminy Główczyce - Panią Danutę May, Środowiskowy Dom Samopomocy w Szczypkowicach, Stolarstwo Stenka i Przedszkole Językowo-Sportowe „Kubuś Puchatek” w Pobłociu. Licytacje odbędą się 28.01.2024 r. podczas 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w sztabie 7595 przy ZSP w Główczycach, który będzie realizował swoje zadania w Gminnym Ośrodku Kultury w Główczyacach w godz. 12:00-16:00.

• Wycieczka na Wieżycę

„My się zimy nie boimy i na oponach świetnie się bawimy”.

Uczniowie naszej szkoły uczący się języka kaszubskiego postanowili skorzystać z zimowych uciech i kolejny raz pokazali, że potrafią się świetnie bawić, bez względu na pogodę.

20 stycznia, wraz z opiekunami - paniami: Katarzyną Zawadzką, Agnieszką Łuczką i Weroniką Michalik, wybrali się na Wieżycę, na snowtubing, czyli zjeżdżanie po śnieżnym, wytyczonym torze na specjalnych dmuchanych pontonach, zwanych oponami.

• Dzień Babci i Dziadka w grupie Motylków

19 stycznia dzieci z grupy „Motylków” obchodziły Dzień Babci i Dziadka. Licznie przybyli goście mieli okazję obejrzeć występ najmłodszej grupy przedszkolnej, po którym była okazja na rozmowy, wspólne zdjęcia i poczęstunek w gronie najbliższych.

Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy dużo zdrowia, pomyślności, samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków❤️.

• Dzień Babci i Dziadka w grupie Żabek

18 stycznia, na zaproszenie dzieci z grupy „Żabek”, do przedszkola licznie przybyli babcie i dziadkowie. Przedszkolaki przygotowały piękne wiersze, piosenki i taniec. Po części artystycznej ukochane wnuczęta, w dowód pamięci i miłości, wręczyły swoim babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane prezenty. Dużą radością dla dzieci, jak i dziadków, była możliwość udziału w konkursach. Następnie był czas na poczęstunek, o który zatroszczyły się mamy, za co serdecznie dziękujemy. To był naprawdę wyjątkowy dzień.

Piątek 17.05.2024

• Nazwa szkoły